Καλή Τεσσαρακοστή
Σήμερα ευχήθηκα σε ένα παλληκάρι Αφρικανό "καλή Νηστεία". Τυγχάνει μάλιστα να είναι και στρατευμένος αυτή την περίοδο.Και μου ρωτάει με απλότητα, "πάτερ τι δεν κάνει να τρώω" ;Του εξήγησα τα…
Σήμερα ευχήθηκα σε ένα παλληκάρι Αφρικανό "καλή Νηστεία". Τυγχάνει μάλιστα να είναι και στρατευμένος αυτή την περίοδο.Και μου ρωτάει με απλότητα, "πάτερ τι δεν κάνει να τρώω" ;Του εξήγησα τα…